KONKURSY WIEDZY TECHNICZNEJ

Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki lub informatyki „Elektronika – by żyło się łatwiej”, edycja 2022

Już po raz piąty Gliwice gościły młodych konstruktorów z całego kraju. Okazją był finał Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Politechniki Śląskiej, przy bezpośrednim zaangażowaniu pracowników Katedry Elektroniki, Elektrotechniki i Mikroelektroniki. Współorganizatorami konkursu są firmy Siemens i Kamami, a o randze przedsięwzięcia świadczą patronaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN, Centrum GOVtech Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Prezydenta Miasta Żory, Fundacji Teano oraz JM Rektora Politechniki Śląskiej.
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się elektroniką, automatyką, robotyką i informatyką. Ma on formułę otwartą tzn. nie ma ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłają opisy praktycznie zrealizowanych projektów, mieszczących się w zakresie tematyki, która bezpośrednio nawiązuje do hasła „Elektronika – by żyło się łatwiej”.
 

Więcej w ŚWE numerze 2/2022

Tagi